zielonagorainfo24.pl

Niespodziewany wynik w kolejce numer jeden turnieju Europa League! Legia z Warszawy ograła moskiewski Spartak i wysunęła się na pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy!

Niespodziewany wynik w kolejce numer jeden turnieju Europa League! Legia z Warszawy ograła moskiewski Spartak i wysunęła się na pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy!

18.09.2021, 08:05

Warto mieć świadomość, że piłkarskie zespoły z naszego kraju naprawdę rzadko są w stanie zapewnić swoim fanom pozytywne doświadczenia w europejskich rozgrywkach. Zostaliśmy oswojeni z tym, iż z reguły drużyny z Ekstraklasy w oka mgnieniu ponoszą klęski w zmaganiach kwalifikacyjnych i kończą swój udział w rozgrywkach europejskich. Piłkarscy sympatycy z Polski w tym sezonie mogli być jednak o wiele bardziej ucieszeni z dyspozycji polskich klubów. W ostatecznym rozrachunku jedynie Legia Warszawa awansowała do grupowych zmagań europejskich zmagań, jednakże reszta ekip w okresie eliminacyjnych potyczek sobie radziła całkiem dobrze. Jednak w dzisiejszym dniu chcemy się skoncentrować na dyspozycji Legii Warszawa, która w środowy wieczór rozpoczęła walkę w rozgrywkach grupowych Europa League. W premierowym spotkaniu grupowej fazy przeciwnikiem był Spartak Moskwa, a więc naprawdę zasłużony zespół pochodzący z Rosji.

Wielu sportowych dziennikarzy przed tym starciem jednomyślnie uważało, że Legii niesamowicie ciężko może być postarać się o jakiekolwiek punkty. Na papierze Spartak z Moskwy zdawał się rywalem o wiele trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się mocno starać, żeby wywalczyć przynajmniej punkt w tym pojedynku. Jednak rzeczywistość wyglądała o wiele inaczej, co z całą pewnością jest niezwykłą nowiną dla fanów futbolu z naszego kraju. Piłkarze trenowani przez Michniewicza Czesława od pierwszych minut zgotowali drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach byli blisko ustrzelenia gola. Piłkarze moskiewskiego Spartaka z całą pewnością byli mocno zdziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozgrywają gracze mistrza ligi polskiej. Taktyka mistrza polskich rozgrywek okazała się niesamowicie rozsądna i mogliśmy zobaczyć w niej pomysł na ten pojedynek. W sytuacji, kiedy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta meczu wydawało się, że starcie zakończy się rezultatem remisowym. Wtedy jednak zawodnicy mistrza polskiej ligi zorganizowali błyskawiczną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec meczu gracze Spartaka Moskwa próbowali strzelić wyrównującą bramkę, jednak brakło im kilku minut i to właśnie piłkarze mistrza rozgrywek polskich mieli możliwość świętować triumf.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij